NASCAR 2008 Είναι ένα περιτύλιγμα
Είναι ένα περιτύλιγμα! Η σεζόν του NASCAR ξεκίνησε τον τελικό αγώνα για το 2008. Το NASCAR έχει μία από τις πιο σύντομες εποχές για οποιοδήποτε αμερικανικό άθλημα. Υπάρχουν πραγματικά μόνο δύο μήνες από το έτος ότι δεν υπάρχουν αγώνες NASCAR, τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο. Τελειώνουμε τον Νοέμβριο με την κυνηγητό και αρχίζουμε να περιμένουμε το Daytona 500 τον Φεβρουάριο.

Οι τρεις νικητές της NASCAR για αυτή τη σεζόν έχουν κάποια κοινά πράγματα. Έχουν εργαστεί σκληρά για να φτάσουν εκεί που είναι και έχουν επιτύχει πολλά πράγματα στην πορεία. Δεν γίνεται απλώς ένα αστέρι της NASCAR μια μέρα στην άλλη. Υπάρχουν δομικές μονάδες για να φτάσετε εκεί που χρειάζεται να είστε για να δείτε μια καριέρα ως δρομέας της NASCAR.

Πρώτα απ 'όλα, συγχαρητήρια στον πρωταθλητή της σειράς Sprint Cup του Jimmie Johnson. Ο Jimmie πέτυχε όπου πολλοί απέτυχαν. Είναι τριών συνεχόμενων νικητών. Οι ικανότητες οδήγησης του είναι το φθόνο πολλών. Η αγωνιστική του ομάδα είναι μία από τις καλύτερες στην επιχείρηση. Αλλά, ο Jimmie δεν ήταν πάντα ένα αστέρι. Ξεκίνησε με μια οικογένεια που έκανε αγώνες τη ζωή τους. Έτρεξε μοτοσικλέτες, φορτηγά, εκτός δρόμου, το ονομάζεις. Ο Jimmie κέρδισε πολλά βραβεία και βραβεία, συμπεριλαμβανομένου του να γίνει ο πρώτος πρωταθλητής που θα οδηγήσει ποτέ την βαθμολογία των σημείων το 2002. Ο δρόμος του να γίνει πρωταθλητής ξεκίνησε όταν ήταν μόλις οκτώ χρονών.

Ο Clint Bowyer έγινε ο νέος νικητής του Nationwide Series. Ο Bowyer ξεκίνησε αγωνιστικά ποδήλατα βρωμιάς στο Midwest. Έτρεξε από 2 τροχούς όπου είχε τεράστια επιτυχία σε 4 τροχούς όταν ήταν 16 ετών. Ο Clint Bowyer έχει πάνω από 250 νίκες στην καριέρα του. Ήταν η σκάλες που τον έφεραν στο σημείο όπου είναι σήμερα. Όχι μόνο ήταν ο νικητής του Nationwide αλλά βρέθηκε στην 5η θέση στη σειρά Sprint Cup. Έχει κάνει διπλό καθήκον με τις δύο σειρές »και είναι καλά στο δρόμο του να γίνει ένα αστέρι NASCAR. Ο δρόμος του να γίνει πρωταθλητής ξεκίνησε όταν ήταν μόλις πέντε χρονών.

Ο Johnny Benson έγινε ο Champ Champion Truck Series. Αλλά ο αγώνας ήταν ήδη στο αίμα του Benson. Ο πατέρας του Johnny αγωνίστηκε πριν γεννηθεί μέχρι να αποσυρθεί το 1981 για να ανοίξει το δρόμο για το γιο του. Η Benson ξεκίνησε την αγωνιστική ποδηλατική διαδρομή όπως κάνουν πολλοί οδηγοί. Κατά τη διάρκεια της καριέρας του ονομάστηκε νεοσύλλεκτος του έτους σε τρεις διαφορετικούς τύπους αγώνων. Κέρδισε αυτή την τιμή στη σειρά ASA το 1990, τη σειρά Busch το 1994 και τη σειρά Cup το 1996. Ο Benson ήταν πρωταθλητής σειράς Busch το 1995. Κέρδισε την πρώτη νίκη του στο NASCAR στο Rockingham το 2002. Ο δρόμος του για να γίνει πρωταθλητής ξεκίνησε όταν ήταν 19 χρονών.

Τρεις πρωταθλητές, όλοι με παρόμοιες αρχές. Ο καθένας είχε οικογένεια NASCAR. Είτε έτρεξαν ή εξασφάλισαν την εμπλοκή των παιδιών τους. Ξεκίνησαν σε χωματόδρομους, μερικές φορές με μοτοσυκλέτες ή ποδήλατα βρωμιάς. Δούλεψαν το δρόμο προς τα επάνω έριξαν τους διαφορετικούς τύπους σειρών ». Έκαναν πολλά πράγματα και κέρδισαν πολλές νίκες. Όλοι με τον σαφή στόχο του τι θέλουν. Πού ήθελαν να πάνε και τι ήθελαν να είναι, πρωταθλητής NASCAR.

Σήμερα έχουν επιτύχει αυτόν τον στόχο. Ήρθε η ώρα να ρυθμίσετε την μπάρα ακόμα πιο ψηλά. Τι θα δούμε από αυτούς τους οδηγούς την επόμενη σεζόν, ποιος ξέρει ... Ένα τέταρτο διαδοχικό πρωτάθλημα, ένας επαναλαμβανόμενος νικητής του Nationwide, ή ίσως μια κίνηση στη σειρά Sprint Cup. Ο χρόνος θα δείξει.

Οδηγίες Βίντεο: Top 10 NASCAR Finishes of the 2008 Season (Ενδέχεται 2024).